22 | 04 | 2019

ŚNIADANIE DAJE MOC

W piątek 8 listopada uczniowie edukacji wczesnoszkolnej  naszej szkoły tradycyjnie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą „8 listopada – Dzień  Śniadanie Daje Moc” prowadzonej w ramach programu „Śniadanie Daje Moc”. W klasie II i III przeprowadzono z dziećmi rozmowę na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania jako pierwszego posiłku dnia. Przypomniano o wartościach odżywczych spożywanych produktów, a szczególnie warzyw i owoców. Następnie uczniowie przestrzegając podstawowych zasad higieny, samodzielnie wykonali zdrowe i bardzo apetyczne kanapki z przyniesionych z domu produktów. Po zakończonej pracy zadowoleni i dumni z siebie zasiedli wspólnie  do stołu i ze smakiem zjedli własnoręcznie przygotowane zdrowe śniadanie.

Tekst i foto: Anna Michalak